Ingatlanjogi Tanácsadás

Jogszerű-e, ha a ténylegesen át nem adott vételárrészt átadottként tüntetjük fel a szerződésben, és kötünk egy kölcsön szerződést a kérdéses vételárrész tekintetében?


Tisztelt Ügyvéd Úr! Az alábbi ügyben kérném a segítségét: szeretnénk egy családi házat megvásárolni, aminek a vételára 4.5 millió Ft. 1.5 millió Ft-ot önerőből fizetnénk, de részletekben, a maradék 3 millió Ft-ot pedig a párom munkáltatójától igényelnénk kölcsönként, ami miatt a munkáltató jelzálogot jegyezne be a házra a kölcsön futamideje alatt. A munkáltató tájékoztatása alapján a munkáltatói kölcsönnek kell a vételár utolsó részletének lennie, tehát önerő nem követheti, illetve a folyósítást követően be kell mutatni a tulajdoni lapot, és igazolni, hogy megtörtént az állandó lakcímmel történő bejelentkezés. A kérdésem az lenne, hogy az járható út-e ha az adás-vételi szerződésbe azt írjuk, hogy az önerő kifizetésre került, hogy megkapjuk a munkáltatói kölcsönt, viszont írunk egy külön kölcsön szerződést arról a 1.5 millió Ft-ról mintha azt az eladó adta volna nekünk kölcsön és abba írjuk bele a törlesztés futamideje, összegét stb. Illetve ha ez így kivitelezhető akkor van-e valami módja annak, hogy tulajdoni lapon is mi szerepeljünk tulajdonosként attól függetlenül hogy a teljes vételár csak később kerül megfizetésre, de az eladó is védve legyen? Válaszát előre is nagyon köszönöm! Kitti


Tisztelt Kitti!

A vételárrészt folyósító munkáltató megtévesztése céljából szerkesztett valótlan tartalmú okiratok, színlelt szerződések soha nem minősülhetnek jogszerűnek. Nem javaslom a levelében írtak kivitelezését, különös tekintettel arra, hogy annak büntetőjogi következményei is lehetnek.

Tisztelettel,

Megosztom